Pesupähklid-mis need veel on?

Pesupesemispähklid ehk India seebipuu pähklid on looduslikud pesupesemisvahendid. Pähkli koor eritab veega kokkupuutel pesuainet, mis ka vähesel määral vahutab, tagades korraliku puhastuse nö “normaalse” ehk mitte väga määrdunud pesu puhul. Kui esineb raskemini eemaldatavaid plekke, soovitame need kohad eelnevalt näiteks sapiseebiga kokku hõõruda.
 

Millised on pesupähklite eelised pulbrite ning pesugeelide ees?   Ökoloogilisus-tegemist on täielikult loodusliku tootega, mida ei ole mürkidega pritsitud ning kuidagi viisi töödeldud (välja arvatud kuivatusprotsess). Seetõttu ei reosta te pähklitega pesu pestes põhjavett millegi enama, kui vaid riietest eralduva mustusega. 

 Korduvkasutus-ühtede ja samade pähklitega on võimalik pesu pesta korduvalt, olenevalt koore tugevusest. Keskmiselt 6-7 korda, pähkleid pärast iga pesu alusele välja kallates ja kuivama jättes. Toatemperatuuril on need taas pesuvalmis juba järgmisel päeval.                                                   Lõhnavaba-pähklid ei erita vähimatki lõhna ega värvi, seega sobib selline pesu eriti allergikutele, ka väikelaste riiete puhastamiseks.                       

Soovitatavad temperatuurid pesemisel jäävad vahemikku 40-90 kraadi, sobivad igasugusele pesutüübile.

Meie pakutav pähklikott (500 g) maksab 5 eurot, pesukordi saab sellega lausa sadakond, telli pesupähklid siit.